• امروز : شنبه - ۳۰ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : Saturday - 20 July - 2024
17

ابلاغ مصوبه جدید جلسه هیات عالی نظارت بر سازمان های صنفی کشور

  • کد خبر : 737
  • 25 خرداد 1395 - 16:20
ابلاغ مصوبه جدید جلسه هیات عالی نظارت بر سازمان های صنفی کشور

یکصد و یازدهمین جلسه هیات عالی نظارت در تاریخ ۱۹/۲/۱۳۹۵ تشکیل و مصوبات این جلسه در تاریخ ۲۳/۳/۱۳۹۵ به سازمانهای صنعت،معدن و تجارت سراسر کشور ابلاغ گردید.   یکصد و یازدهمین جلسه هیات عالی نظارت در تاریخ ۱۹/۲/۱۳۹۵ تشکیل و موارد زیر را تصویب نمود . الف – به منظور ساماندهی اتحادیه های صنفی با […]

یکصد و یازدهمین جلسه هیات عالی نظارت در تاریخ ۱۹/۲/۱۳۹۵ تشکیل و مصوبات این جلسه در تاریخ ۲۳/۳/۱۳۹۵ به سازمانهای صنعت،معدن و تجارت سراسر کشور ابلاغ گردید.
 PicsArt_1465908530641
یکصد و یازدهمین جلسه هیات عالی نظارت در تاریخ ۱۹/۲/۱۳۹۵ تشکیل و موارد زیر را تصویب نمود .
الف – به منظور ساماندهی اتحادیه های صنفی با فعالیت های مشابه و همگن، افزایش بهره وری، تقویت بنیه مالی و کارآمدی بیشتر آنها، مقرر گردید کمیسیون های نظارت به استناد بند (الف) ماده (۴۹) قانون نظام صنفی، چنانچه اتحادیه های صنفی از مشخصات و ویژگی های زیر برخوردار باشند:
الف) داشتن فعالیت های صنفی مشابه و همگن
ب) نداشتن بنیه مالی کافی برای ایفای وظایف قانونی
ج) نداشتن حداقل نصاب مقرر برای تشکیل اتحادیه (حتی در صورت داشتن مصوبه هیات با کمیسیون هیات عالی نظارت در سنوات قبل)
حداکثر ظرف مدت سه ماه نسبت به ادغام و چابک سازی آنان و پیش بینی تمهیدات لازم در امر نظارت اتحادیه های جدید بر اعضاء، اقدام و نتیجه را به دبیرخانه هیات عالی نظارت گزارش نمایند. در صورت بروز هرگونه ابهام در تصمیم گیری توسط کمیسیون های نظارت، دبیرخانه هیات عالی نظارت (با همکاری اتاق اصناف ایران) مرجع تشخیص و اظهارنظر خواهد بود. نظارت بر حسن اجرای این مصوبه توسط کمیسیون های نظارت، بر عهده دبیرخانه هیات عالی نظارت می باشد.
ب – فعالیت مراکز و تاسیسات گردشگری مشمول قانون نظام صنفی بوده و مقرر شد مراکز مذکور در بند (ج) ماده یک آیین نامه شماره ی ۷۵۷۹۱/۵۱۰۰۱هـ مورخ ۱۱/۶/۱۳۹۴ هیات وزیران (از جمله :                   هتل ها، متل ها، رستوران های بین راهی، سفره خانه های سنتی و مهمانپذیرها) وفق ماده (۹۱) قانون نظام صنفی ، پس از دریافت پروانه فعالیت از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نسبت به دریافت پروانه کسب از اتحادیه صنف مربوطه نیز اقدام نمایند. بدیهی است مطابق تبصره (۱) ماده مذکور، اخذ پروانه کسب از اتحادیه، مانع برنامه ریزی، سیاستگزاری و اعمال نظارت مقرر در قوانین جاری از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بر مراکز فوق الذکر نخواهد بود.
لینک کوتاه : https://asnafjam.ir/?p=737
  • ارسال توسط :
  • 926 بازدید
  • دیدگاه‌ها برای ابلاغ مصوبه جدید جلسه هیات عالی نظارت بر سازمان های صنفی کشور بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.