• امروز : شنبه - ۲۶ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Saturday - 15 June - 2024
8

بانک مرکزی: نرخ تورم آذرماه ۸.۶ درصد است

  • کد خبر : 1708
  • 06 دی 1395 - 9:13
بانک مرکزی: نرخ تورم آذرماه ۸.۶ درصد است

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نرخ تورم در ۱۲ ماه منتهی به آذر‌ ۱۳۹۵ را نسبت به ۱۲ ماه منتهی به آذر ۱۳۹۴ معادل ۸.۶ درصد اعلام کرد که نسبت به آبان ماه تغییری نداشت.  به گزارش بانک مرکزی، خلاصه نتایج به‌ دست آمده از شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی در مناطق شهری ایران […]

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نرخ تورم در ۱۲ ماه منتهی به آذر‌ ۱۳۹۵ را نسبت به ۱۲ ماه منتهی به آذر ۱۳۹۴ معادل ۸.۶ درصد اعلام کرد که نسبت به آبان ماه تغییری نداشت.

 به گزارش بانک مرکزی، خلاصه نتایج به‌ دست آمده از شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی در مناطق شهری ایران براساس سال پایه ۱۰۰=۱۳۹۰به شرح زیر است:

شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی در مناطق شهری ایران در آذرماه‌ ۱۳۹۵ به عدد ۲۵۲.۹ رسید که نسبت به ماه قبل از آن ۱.۴ درصد افزایش یافت.
این شاخص در آذر‌ماه ۱۳۹۵ نسبت به ماه مشابه سال قبل معادل ۹.۲ درصد افزایش داشته است.
به گزارش ایرنا، بانک مرکزی نرخ تورم در دوازده ماه منتهی به آبان‌ ماه ۱۳۹۵ نسبت به دوازده ماه منتهی به آبان‌ ماه ۱۳۹۴ را معادل ۸.۶ درصد اعلام کرده بود.
شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی در مناطق شهری ایران در آبان‌ ماه ۱۳۹۵ به عدد ۲۴۹.۵ رسید که نسبت به ماه قبل از آن ۰.۶ درصد افزایش یافت.
همچنین شاخص مذکور در آبان‌ ماه ۱۳۹۵ نسبت به ماه مشابه سال قبل معادل ۹.۱ درصد افزایش داشته است.
آمارگیران بانک مرکزی هر ماه برای محاسبه نرخ تورم به حدود ۴۰ هزار منبع اطلاع مراجعه و قیمت جاری بیش از ۱۲۱ هزار مظنه از کالا و خدمات را رصد می کنند.

لینک کوتاه : https://asnafjam.ir/?p=1708
  • ارسال توسط :
  • 341 بازدید
  • دیدگاه‌ها برای بانک مرکزی: نرخ تورم آذرماه ۸.۶ درصد است بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.