• امروز : جمعه - ۲۹ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : Friday - 19 July - 2024
10

دریافت ارزش افزوده توسط فست فودها، کافی شاپ‌ها و مراکز تهیه غذا تخلف است/ مشتریان از پرداخت حق سرویس خودداری کنند

  • کد خبر : 1721
  • 07 دی 1395 - 9:55
دریافت ارزش افزوده توسط فست فودها، کافی شاپ‌ها و مراکز تهیه غذا تخلف است/ مشتریان از پرداخت حق سرویس خودداری کنند

رئیس اتحادیه چلوکباب و چلوخورشت گفت: هیچ واحد غذاخوری اعم از رستوران، فست فود و کبابی حق گرفتن مبلغی با عنوان حق سرویس را ندارند و اگر این تخلف را انجام دهند هم از سوی اتحادیه و هم از طرف تعزیرات حکومتی با آنها برخورد قانونی خواهد شد. مشتریان این واحدهای صنفی نیز از پرداخت […]

رئیس اتحادیه چلوکباب و چلوخورشت گفت: هیچ واحد غذاخوری اعم از رستوران، فست فود و کبابی حق گرفتن مبلغی با عنوان حق سرویس را ندارند و اگر این تخلف را انجام دهند هم از سوی اتحادیه و هم از طرف تعزیرات حکومتی با آنها برخورد قانونی خواهد شد. مشتریان این واحدهای صنفی نیز از پرداخت حق سرویس خودداری کنند.

ناصر حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، در مورد افزودن مبلغی تحت عنوان ارزش افزوده در فاکتور برخی از واحدهای ارائه خدمات غذایی به مشتریان، گفت: مطابق ابلاغیه جدید سازمان امور مالیاتی رستوران‌ها موظف شده‌اند که مالیات ارزش بر افزوده را از مشتری دریافت و به حساب سازمان امور مالیاتی واریز کنند اما فست فودها و کافی شاپ‌ها و مراکز تهیه غذای بیرون‌بر از این قانون مستثنی هستند و در فاکتورشان حق دریافت این مالیات را ندارند.

ناصر حسینی ادامه داد: در مورد حق سرویس نیز من و همکارانم بارها از طریق رسانه های مختلف اعلام کرده‌ایم که هیچ واحد غذاخوری اعم از رستوران، فست فود و کبابی حق گرفتن  مبلغی با عنوان حق سرویس را ندارند و اگر این تخلف را انجام دهند هم از سوی اتحادیه و هم از طرف تعزیرات حکومتی با آنها برخورد قانونی خواهد شد. مشتریان این واحدهای صنفی نیز از پرداخت حق سرویس خودداری کنند.

وی ادامه داد: در برخی مواقع، افراد رستوران را به صورت ساعتی اجاره می‌کنند و در قبالش درخواست خدمات ویژه‌ پذیرایی دارند. در آن صورت طبیعی است که باید هزینه اضافه‌تر پرداخت کنند که این طبیعی است.

حسینی در مورد برخورد این اتحادیه با واحد های متخلف گفت: بیشتر شکایت‌هایی که به ما می شود در مورد قیمت یا گران فروشی است که کمیسیون رسیدگی به تخلفات با دعوت از شاکی و صاحب کسب به این پرونده‌ها رسیدگی می کند و در صورت لزوم به دادگاه تعزیرات فرستاده می شوند. اگر در مورد دریافت حق سرویس هم شکایتی به ما برسد حتما رسیدگی خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا با وجود این که تمام روسای اتحادیه‌هایی که خدمات غذایی به مردم ارائه می‌دهند بحث حق سرویس را تخلف اعلام می‌دانند اما هنوز بیشتر واحد‌های صنفی اعم از کبابی ها، رستوران‌ها یا فست فودها این پول اضافه را دریافت می‌کنند. ضمن این که فست فودها و کافی شاپ‌ها از مالیات بر ارزش افزوده معاف هستند اما برخی از این واحدهای صنفی به گرفتن این مبلغ اصرار دارند این یعنی ۹ درصد سود بیشتر.

لینک کوتاه : https://asnafjam.ir/?p=1721
  • ارسال توسط :
  • 359 بازدید
  • دیدگاه‌ها برای دریافت ارزش افزوده توسط فست فودها، کافی شاپ‌ها و مراکز تهیه غذا تخلف است/ مشتریان از پرداخت حق سرویس خودداری کنند بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.