• امروز : یکشنبه - ۳۰ اردیبهشت - ۱۴۰۳
  • برابر با : Sunday - 19 May - 2024
11

هنوز برگه قطعی مالیات خرده‌فروشان صادر نشده است/ قول مسؤولان برای انجام تعهدات تا شهریور

  • کد خبر : 1086
  • 23 مرداد 1395 - 11:10
هنوز برگه قطعی مالیات خرده‌فروشان صادر نشده است/ قول مسؤولان برای انجام تعهدات تا شهریور

مشاور مالیاتی جامعه اسلامی اصناف و بازار گفت: هنوز برگه قطعی مالیات برای مشاغل بند «ج» صادر نشده و مسؤولان قول داده‌اند تا پایان شهریور تعهدات خود را انجام دهند.  محمدرضا جعفریان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس،‌با اشاره به تفاهم سازمان امور مالیاتی و اصناف در رابطه با صدور برگ اصلی مالیات مشاغل […]

مشاور مالیاتی جامعه اسلامی اصناف و بازار گفت: هنوز برگه قطعی مالیات برای مشاغل بند «ج» صادر نشده و مسؤولان قول داده‌اند تا پایان شهریور تعهدات خود را انجام دهند.

 محمدرضا جعفریان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس،‌با اشاره به تفاهم سازمان امور مالیاتی و اصناف در رابطه با صدور برگ اصلی مالیات مشاغل بند «ج» اظهار داشت:‌ طبق این توافق در صورتی که مؤدیان این مشاغل که کارنامه مالیاتی سال ۹۴ خود را تا روز ۱۵ مرداد ماه پرداخت کرده باشند، اظهارنامه به منزله برگه مالیاتی این سال تلقی می‌شود.

مشاور مالیاتی جامعه اسلامی انجمن‌های اصناف و بازار با بیان اینکه در حال حاضر در کل کشور بیش از ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار مؤدی مشاغل بند «ج»‌ شناخته شده‌اند،‌ تصریح کرد:‌ البته در اصلاحیه قانون مالیات‌های مستقیم دیگر ملاک تعیین مشاغل نیستند، بلکه درآمدها معیار تشخیص مالیات مشاغل شده است و صاحبان مشاغل بند «ج» در گروه «ب» شناخته می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه هنوز برگه قطعی برای صاحبان مشاغل بند «ج» مورد توافق در تفاهم‌نامه انجام نشده است،‌ تصریح کرد:‌ این مشاغل مربوط به خرده‌فروشان می‌شود و البته مسؤولان سازمان قول داده‌اند، تا پایان شهریور برگه قطعی را صادر کنند.

جعفریان ادامه داد:‌ به دلیل آنکه برخی مؤدیان پاسخ درستی به ممیزان مالیاتی نمی‌دهند، متأسفانه ممیز نیز از ابزار مالیات علی‌الرأس استفاده می‌کند.

مشاور مالیاتی اصناف بازار در مورد گروه‌های جدید مالیاتی طبق اصلاحیه قانون مستقیم گفت: کسانی که بیش از ۳ میلیارد تومان در سال فعالیت و درامد داشته باشند، موظف به ارائه دفتر و روزنامه کل هستند که به عنوان مشاغل بند «الف» شناخته می‌شوند، همچنین مؤدیان که از یک تا ۳ میلیارد تومان فعالیت اقتصادی داشته مکلف به نگهداری و ارائه دفتر درآمد و هزینه هستند که در زمره گروه ۲ مالیاتی هستند و در صورتی که مؤدیان در دو گروه بالا قرار نگیرند، جزء گروه سه خواهند بود که باید خلاصه درآمد و هزینه را در اظهارنامه ارائه کنند.

لینک کوتاه : https://asnafjam.ir/?p=1086
  • ارسال توسط :
  • 440 بازدید
  • دیدگاه‌ها برای هنوز برگه قطعی مالیات خرده‌فروشان صادر نشده است/ قول مسؤولان برای انجام تعهدات تا شهریور بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.