• امروز : یکشنبه - ۳۰ اردیبهشت - ۱۴۰۳
  • برابر با : Sunday - 19 May - 2024
5

وزیر صنعت، معدن و تجارت: تجمیع اصناف موجب بهبود شرایط بازار می شود

  • کد خبر : 808
  • 04 تیر 1395 - 19:07
وزیر صنعت، معدن و تجارت: تجمیع اصناف موجب بهبود شرایط بازار می شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: طرح تجمیع اصناف موجب قانونمند شدن فعالیت ها می شود و اصلاح ساختار اتحادیه‌های صنفی، باعث جمع شدن بعضی از این اتحادیه‌ها و تغییر شکل برخی دیگر و در نتیجه موجب بهبود شرایط بازار می شود. به گزارش شاتا ، مهندس نعمت‌زاده در مراسم بزرگداشت روز اصناف ضمن اظهار خرسندی […]

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: طرح تجمیع اصناف موجب قانونمند شدن فعالیت ها می شود و اصلاح ساختار اتحادیه‌های صنفی، باعث جمع شدن بعضی از این اتحادیه‌ها و تغییر شکل برخی دیگر و در نتیجه موجب بهبود شرایط بازار می شود.
تجمیع اصناف موجب بهبود شرایط بازار می شود
به گزارش شاتا ، مهندس نعمت‌زاده در مراسم بزرگداشت روز اصناف ضمن اظهار خرسندی از نزدیکی سه اتاق اصناف، تعاون و اتاق بازرگانی صنایع و معادن و کشاورزی گفت: ۹۰ درصد تولیدات داخلی وقسمت زیادی از  واردات از طریق اصناف به دست مردم می‌رسد.
وی با اشاره به تغییر روش‌های زندگی مردم افزود: همانگونه که در دنیا فروشگاه‌های بزرگ زنجیره‌ای شکل گرفته است در کشور ما نیز الزام شکل‌گیری این فروشگاه‌ها محسوس است که با مدیریت یک مجموعه بزرگ همچنین  با برندهای مشخص قیمت‌ها کاهش یابد.
رئیس اتاق اصناف کشور نیز در این مراسم ی  دستفروشی را معضل بزرگ شبکه توزیع و عامل توسعه فروش اجناس قاچاق اعلام کرد.
علی فاضلی با اشاره به آسیب پذیر بودن نظام توزیع در کشور افزود: ۲۲.۵ میلیارد دلار کالای قاچاق نهادینه شده در کشور در انواع مختلف کالا و به پهنای اقتصاد ایران مانع از هدفمند شدن نظام توزیع شده است.
وی با اشاره به سهم ۴.۷ درصدی اصناف در نظام مالیاتی کشور تصریح کرد: جایگاه سوم در اشتغال زایی و دوم در سرمایه گذاری در بخش اقتصادی کشور از ظرفیتها قابل توجه اصناف است.
فاضلی مهم ترین اثرگذاری اصناف را در بخش فرهنگی و اجتماعی کشور دانست و افزود: بیش از ۹۰ درصد سهم توزیع کالا در کشور بر عهده اصناف است.
رئیس اتاق اصناف ایران با اشاره به اینکه هر ایرانی در روز با سه بنگاه صنفی در ارتباط است ، گفت : با وجود پتانسیلهای مهم اصناف این بخش عظیم در کشور تاکنون مورد توجه قرار نگرفته است.
وی مردم محور شدن اقتصاد را در گرو توجه به بخش اصناف در سیاستگذاریهای کشور دانست و ادامه داد: اگر ۶۵۰ هزار بنگاه تولیدی کوچک در ساختار صنفی کشور درست فعال شود ، بهسازی و نوسازی این واحدها در دستور کار قرار بگیرد و آموزش در این بخش احیا شود ؛ اشتغال زایی در اصناف کشور بسیار چشمگیر خواهد بود.
رئیس اتاق اصناف ایران درباره برنامه های اتاق اصناف برای بهبود فضای کسب و کار گفت : سرمایه گذاری برای اصلاح الگوی تولید در کشور ، برند سازی در بنگاهها و بهبود نظام طراحی در اولویت برنامه ها قرار گرفته است.
فاضلی با اشاره به طولانی بودن فرآیند دریافت مجوز و ضرورت تعدیل این روند افزود: برای کوتاه شدن این مسیر ، کم حجم شدن پیکره دولت ضروری است.
وی با اشاره به اینکه اصناف در کشور ۶.۵ میلیون شغل ایجاد کرده اند ، تصریح کرد: در صورت ایجاد شرایط لازم سالانه برای بهسازی ، سرمایه در گردش و معضلات کسب و کار ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار شغل در این بخش ایجاد خواهد شد.
فاضلی ۷۵۰ هزار بنگاه صنفی بدون پروانه را از معضلات اصناف دانست و افزود: ساماندهی این بنگاهها تا پایان برنامه پنجم توسعه جزء اهدافی بود که عملیاتی نشد.
در ادامه همایش مراسم رونمایی از تمبر یادبود و تجلیل از برترین‌های اصناف برگزار شد که طی آن سه تن از برگزید‌گان کمیسیون‌های نظارت برتر در مجموع اصناف کشور همچنین سه نفر از اتاق‌های اصناف برتر و سه نفر از اتحادیه‌های صنفی برتر مورد تجلیل قرار گرفتند.
لینک کوتاه : https://asnafjam.ir/?p=808
  • ارسال توسط :
  • 470 بازدید
  • دیدگاه‌ها برای وزیر صنعت، معدن و تجارت: تجمیع اصناف موجب بهبود شرایط بازار می شود بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.